Menü
Sepetim

Blog RSS Feed

01 Tem Tungsten Karbür Kaplama Nedir?
admin 0 1962
Tungsten Karbür Kaplama Nedir? Tungsten Karbür Kaynak Kaplaması Nasıl Gerçekleştirilir?Tungsten karbür kaplama uygulamalarının içerisinde en basit yöntemlerin başında gazaltı kaynak yöntemi ile gerçek..
01 Tem Hot-Start ve Arc-Force Nedir?
admin 0 2192
Hot-Start ve Arc-Force Nedir?Hot-Start (Sıcak Başlangıç): Düşük akım değerlerinde çalışırken bile kaynak başlangıcında yüksek akım değeri elde edilerek elektrodun kolay tutuşmasını sağlar.Arc-Force (A..
15 Haz Kaynak Makinelerinde IP Koruma Sınıfı Ne Anlama Gelir?
0 2656
Kaynak makinelerinin koruma sınıflarında gördüğümüz IP, Ingress Protection kelimesinin baş harflerinden oluşan bir kısaltmadır. Elektrik ile çalışan aletlerin katı ve sıvı cisimlere karşı koruma derec..
03 Haz Kaynak Hataları – Nedenleri ve Çözümleri
0 246
Kaynak Hataları – Nedenleri ve ÇözümleriKaynak hataları alışılagelmiş  hatalardan dolayı ortaya çıkabildiği gibi, karmaşık ve gözükmeyen sebeplerden dolayı da oluşabilir ve problemin kök kaynağı gözde..
01 Haz Sert Dolgu Kaynağı Nedir?
0 3138
Sert Dolgu Kaynağı Nedir?Sert dolgu kaynağı aşınmış veya yeni parçaların yüzeylerine çalışma ömrünün artırılması amacıyla, metal malzemeler üzerine aşınmaya dayanıklı ve sert alaşımların kaynak yöntem..
01 Haz Gazaltı Kaynak Teli Kaç Metre Olabilir?
0 7386
Gazaltı Kaynak Teli Kaç Metre Olabilir?Gazaltı kaynak teli, kaynak sektöründe artık en yaygın kullanılan kaynak tüketim malzemesi haline geldi. Geçmişte elektrik ark kaynağı yöntemi ve örtülü elektrod..
01 Haz İnvertör (MMA)  çanta kaynak makinası seçiminde dikkat edilmesi gereken başlıca kriterler
0 5302
İnvertör (MMA) çanta kaynak makinası seçiminde dikkat edilmesi gereken başlıca kriterler;• Ağırlık ve ebatlar: Kullanım amacınıza göre daha hafif ve dar alanlara rahat girebilen bir makine tercih edeb..
01 Haz Gazaltı Kaynağında Kaynak Yönü
0 1225
Gazaltı Kaynak Yönteminde kaynak dikişinin nüfuziyetini etkileyebilen bir diğer nokta torcun ilerleme yönüdür. Sıçrantı – İterek ilerleme genellikle yanma oluğundan (under-cut) sakınmak amacıyla ince ..
01 Haz Dökme Demir Malzemelerde Çatlak Tamiri
0 1251
Dökme demir malzemelerde çatlak tamiri işleminden önce çatlak başı ve sonuna matkapla uygun çaplarda birer delik delinmesi yararlı olacaktır. Aksi halde kaynaklı tamir esnasında parçanın ısınıp soğuma..
01 Haz Gazaltı Masif Kaynak Tellerinin Kalite Kontrolü
0 391
Gazaltı masif (içi dolu) kaynak tellerinde piyasada SG2 ve SG3 kalite ürünler yaygın olarak kullanılmaktadır. Ülkemizde ve dünyada pek çok üretici bu ürünleri yüksek miktarlarda üretmektedir ancak zam..
01 Haz Boşta Çalışma Gerilimi Nedir?
0 1955
Boşta Çalışma Gerilimi Nedir? Kaynak makinelerinde kaynak işleminin gerçekleşmediği zamanlarda kaynak kabloları arasında ölçülen gerilim değerine ¨Boşta Çalışma Gerilimi¨ denir. Düşük boşta çalışma g..
01 Haz Kaynakta Maliyet ve Verimlilik
0 981
Pazar koşullarının rekabetçiliği ve maliyetlerin her geçen gün artmasıyla birlikte, her işletmenin şu iki başlığa kendini odaklaması zorunlu hale gelmiştir: Kaynak yöntemlerine bağlı olarak verimlilik..
Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 56 (5 Sayfa)